Policia e Kosovës në ndjekje të deputetët që hodhën gaz në Kuvend

0
923

Kuvendi

Burime të Gazetës kanë bërë të ditur se Policia ka urdhër operativ që të arrestojë, t’i largojë nga Kuvendi dhe t’i dërgojë direkt para prokurorit deputetët që hedhin gaz lotjsellës në Kuvend gjatë seancës së sotme.

“Të largohen nga Kuvendi dhe të dërgohen drejtë para prokurorit”, ka thënë burimi.

Koridoret e Kuvendit të Kosovës të mbushur me Polic të njesis Speciale të Kosovës dhe Agjente të AKI-se për të kapur Depuetet e “Vetevendosje”, Glauk Konjifcen, Faton Tollanin dhe Fisnik Ismailin.

Sot në mengjes Policia e Kosovës kishte arrestuar dhe Deputetin e Levizjes “Vetevendosje” Ismail Kurteshin. Represioni i Policis ndai Levizjes “Vetevendosje” ska te ndalur prei themelimit te kesaj Levizje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu