Policia franceze identifikon terroristët e masakrës në Paris

0
947

Trroristet ne Paris

The Guardian: Janë arrestuar terroristët e Parisit

(I plotësuar) – Autoritetet franceze i kanë arrestuar tre terroristët e dyshuar për vrasjen e 12 personave në redaksinë e revistës Charlie Hebdo, raporton gazetari i të përditshmes britanike The Guardian, transmeton Indeksonline.

Policia franceze ka arritur të identifikojë tre të dyshuar për sulmin e sotëm terrorist në revistën franceze, Charlie Hebdo.

Zëvënedëskryetari i Parisit, Patrick Klugman e ka konfirmuar lajmin për CNN, para pak çastesh.

Ai ka thënë se policia ka identifikuar një 18, 32 dhe 33 vjeçar, behet fjal per dy vllezer me shtetsi Franceze të cilet jetoin ne Reims dhe kan luftuar në Siri ne krah të IS.

Per 18 vjeqarin, Policia e Parisit akoma ska dhen asnje informat por jan te bindur që esht indentifikuar.

Veç tjerash, Klugman ka thënë se janë bastisur edhe disa apartamente në kryeqytetin francez, Paris.

Në atentatin mbi “Charlie Hebdo” u vrane 12 veta, nder te vrarit, ishte Redaktori Stephane Charbonnier dhe Karikaturistet: Wolinski, Cabu dhe Tignous.

Terrosti i parisit 1

Terroristi i parisit 2

Terroristi i parisit 3

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu