Policia hasë në një orgji homoseksualësh në Pejë

0
903

Ho

Është një prej atyre ngjarjeve të mëdha për qytetet e vogla të Kosovës. Policia aksidentalisht ka rastisur në një orgji homoseksualësh në qytetin e Pejës. Tashmë për ngjarjen po flet i gjithë Pejen dhe Dukagjinin, i cili deri më sot nuk është shquar për “aktivitete” të tilla.

Burime të Gazetës Express thonë se policia në Pejë, javën e kaluar, është lajmëruar nga banorët që dyshonin se tek vendi i quajtur “te Soliteri” po zhvillohej një aktivitet narkomanësh, por që doli të jetë krejt diçka tjetër.

“Ne kemi menduar fillimisht se bëhet fjalë për një tubim ku po konsumohen lëndë narkotike. Por kur kemi shkuar aty kemi hasur në diçka tjetër”, ka treguar një oficer policie në kushte anonimiteti për Gazetën Express.

Por aty, sipas tij, po zhvillohej një orgji seksuale mes meshkujsh.

Gazeta merr vesh se në atë vend kanë qenë disa emratë njohur të këtij qyteti; këngëtarë, regjisorë dhe biznesmenë por dhe njerz te Partive Politike (emrat e njohur për redaksinë)

Por, zyrtarisht për këtë ngjarje nuk ka dashur të flasë askush në policinë e Kosovës, meqenëse ngjarja esht shenuar në regjistrin zyrtar por për shkak te ruajtjes së privatsise së individit që i mbrohet me te drejt kushtetuese.

Ndryshe, Gazeta Express shkruan se neve si Gazete se paragjykon këtë zhvillim, mirëpo ne po raportojmë për shkak se kjo përbën lajm për vende të vogla si ky i yni, duket dhe gazetes Express ja ndalon Kushtetuta e Kosovës ti jap Emrat e ketyre ndytsirave.

Gazeta Express thot se Vendi ynë vazhdimisht merr vërjetje nga Komisioni Europian – më i freskët është raporti i progresit që u publikua sot – për të drejtat e komunitetit LGBT. Në rapor thuhet se ka kërcënime të vazhdueshme ndaj komunitetit LGBT.

Në këtë sens duhet parë edhe rrjedhja nga policia e informatave dhe posaçërisht emrave të pjesëmarrësve në këtë ndejë te Soliteri në Pejë.

Duket se Gazeta Express, esht me shume e shqetsuar per kete soi sorollapi sesa per raportin e Progresit qe i esht dorzuar Jahjages dhe ka kritika te shumta dhe duket te mos jene plotsuar kushtet as 20 % që Qeveria Thaqi ishte zotuar ti permbushë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu