Policia kërkon ndërprerjen e punimeve në Kroin e Vitakut

0
1076

kroi i vitakut

( I plotësuar)- Pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë kërkuar ndërprerjen e punimeve me arsyetimin që Inspeksioni i komunës së Mitrovicës veriore ka kërkuar një gjë të tillë.

Banorët janë këmbëngulës dhe nuk po i ndërpresin punimet, kurse numri i banorëve serb të tubuar është në rritje.

………..

Ka filluar sot rreth orës 9:30 rindërtimi i shtëpive të shqiptarëve në lagjen “Kroi i Vitakut”, në veri të Mitrovicës.
Përfaqësuesi i banorëve të lagjes “Kroi i Vitakut”, Nazmi Ismajli ka thënë për KosovaPress se banorët kanë tubuar mjetet në mënyrë vetanake dhe kanë vendosur të fillojnë punimet.

Momentalisht situata është e qetë, mbase vërehen forca të Policisë së Kosovës, të stacionit në veri dhe disa banorë serb të cilët kanë filluat të tubohen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu