Policia largon edhe grevistët që qëndruan 643 ditë në shesh

0
1030

Greva 643

Në aksionin që ka marrë Policia e Kosovës për të larguar tendat e vendosura nga tri partitë opozitare, ka larguar mes tjerash edhe tendën e vendosur në po atë vend nga ish – punëtorët e fabrikës së tubave.

Grevistët sot kanë shënuar edhe numrin prej 643 ditëve prej se kanë nisur grevën.

Këtë e ka konfirmuar edhe njëri prej grevistëve që ka qenë duke qëndruar në tendë.

Njazi Asllani tha se Policia i ka larguar dhe perdorur dhunë dhe po i dërgon në stacionin policor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu