Policia pengon qytetarët që po nisen për protestë

0
829

Autobusi

Autobusët që janë organizuar për të sjellë qytetarë nga qytete të ndryshme të Kosovës, për protestën e opozitës po ndalen nga policia e Kosovës dhe po vonohen me qellim qe sa me pak te arrin destinacionin ne orarin e parapar.

Ata, po kontrollohen për gjëra të panevoishme vetem e vetem tu behet vones.

Nga stacioni të ndryshme tëKosovës tashmë janë nisur qinra autobusë me qytetarë.

Aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje thon se janë duke u nisur në protestë për një Kosovë me sovranitet, zhvillim dhe dinjitet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu