Popullit t’i thuhet e vërteta

0
985

Serbia mban zgjedhje në Kosovë edhe 14 vite pas largimit të Policis dhe Ushtris së saj nga Kosova dhe vrasjen e mese 12`500, Grave, Burrave dhe Pleqeve dhe Femijeve dhe duke dhunuar qindra mijra Femra dhe depertoi mese 1 milion Shqiptar nga shtepit dhe pronat e tyre duke ua djegur dhe shkatrruar qdo gje që kishin ngritur me vite ne pronat dhe vendin e tyre, pa permendur presekutimin dhe burgosjet e Shqiptarve qe u bene në 100 vjetshin e kaluar.

Popullit Shqiptar në Kosovë u thuhet deri në momentin e fundit nga klasa Politike dhe krysisht Qeveria e Hashim Thaqit se Serbia smund të mbaj zgjedhje në Kosovë ose Zgjedhjet e Serbis në Kosovë jan Ilegale, por sefundmi esht vete Qeveria e Hashim Thaqit që kontrabandoin Zgjedhjet e serbis në Kosovë dhe nga fundi i krejt kesaj qfar behet fshihen mbrapa Bashksis nderkombatre se zgjedhjet e Serbis në Kosovë sdo i mbikqyr KQZ-ja por OSBE-ja, thua se Populli Shqiptar qenka aq budalla sot sa mos te dij rolin e Zgjedhjeve Serbe në Kosovë dhe ti thuhet lloj lloj genjeshtre si nga Hashim Thaqi ashtu dhe nga Krytarja e Kosovës Atifete Jahjaga se Serbia spo mban Zgjedhje në Kosovë por po grumbullon Vota, kjo e fundit ishte më e forta, Serbia spo mbajka zgjedhje por po grumbullojka Vota në pikat grumbulluese që ka organizuar OSBE-ja.

Popullit Shqiptar duhet tu thuhet e verteta sepse kete gje tani e dime te gjith se mbajtja e Zgjedhjeve nga nje Shtet tjeter në Shtetin tjeter jan Ilegale dhe shkelin Sovranitetin e Shtetit dhe  deri me sot askund ska ndodhur që nje Shtet tjeter të mbaj Zgjedhje në Shtetin tjeter duke marr parasysh Shtetet tjera me minoritet siq esht Hungaria, Kroacia apo Rumonia dhe Bullgaria.

Te provoim neve Shqiptaret te mbajm Zgjedhje në Maqedoni ku kemi gjysmen e Popullates Shqiptare, ja në Shkup apo tetove dhe Gostivar ?

Te shofim pastaj si po regaon Shteti maqedon apo te provoim te mbajm Zgjedhje në Preshevë, Medvegj dhe Bujanoc nese serbia do lejojka OSBE-n te grumbulloi vota për Hashim Thaqin apo Qeverin e Kosovës pavarsisht se kush esht Shefi i Qeveris.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu