Presidenti i SHBA-së i dërgon letër Thaçit, paralajmërohet marrëveshja historike Kosovë- Serbi

0
1005

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump i ka dërguar një letër kryetarit të Kosovës, Thashim Thaçi përmes së cilës kërkohet nga Thaçi dhe liderët e Kosovës “që ta shfrytëzoni këtë momentum unik që të flisni me një zë, me qëllim të arritjes së marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Serbinë”, raporton Gazeta Blic.

Letrën, e ka publikuar Thaçi në facebook.

Në të thuhet se kjo marrëveshje është një mundësi për Kosovën, dhe humbja e saj do të ishte kthim mbrapa për një kohë të gjatë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu