Presidentja blen mbi 8 mijë euro lule!

0
705

Atifeti 1

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka shumë qejf lulet. Ajo përmes një tenderi ka vendosur të blejë hiç më pak se 8,216.00 euro lule. Bëhet fjalë për sasi të madhe lulesh, pasi kjo shumë e parave ka qenë më e ulëta nga tri ofertat e pranuara në tenderin e hapur për këtë punë.

Sipas dokumenteve që posedon Gazeta Fjala, punën për të furnizuar me lule Presidencën e Kosovës e ka fituar lulishtja Labi.

Nuk dihet nëse lulet do të përdoren për dekorim zyrash apo për dhurata që Atifete Jahjaga mund t’ia bëjë dikujt.

Por, presidentja nuk e ka më pamjen e një policeje. Ajo përkujdeset jashtëzakonisht shumë për dukjen e saj. Veshjet e saj janë të firmave më të njohura botërore dhe kushtojnë mijëra euro

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu