Presion i papare Deputetëve nga Isa Mustafa për Demarkacionin

0
506

Presion i papare Deputetëve nga Isa Mustafa për Demarkacionin

Isa Mustafa fton Delawien në mbledhje të LDK’së, deputetëve ua obligon pjesëmarrjen per ti friguar dhe vu nen presion te Ambasadorit Amerikan!

Mustafa si duket nuk e ka në plan që të ia lë rastit çështjen e votimit të demarkacionit në Kuvends. Për këtë, kryeministri i Kosovës duket se po kërkon edhe ndihmën e ambasadotir të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie që tu bei presion Deputetëve nga radhet e LDK-se.

Fakt për këtë është edhe prania e ambasadorit në mbledhjen e nesërme. Indeksonline ka siguruar ftesën që i është bërë deputetëve të LDK-se në mledhjen e nesërme.

“Të nderuar/a, në emër të GP LDK, ju njoftoj se nesër më dt: 09.05.2017, në 11:00h, në zyre të Grupit Parlamentar, mbahet takimi i GP LDK, në takim merr pjesë Kryeministri-Isa Mustafa dhe Ambasadori Amerikan-Greg Delaëie, ardhja e obligueshme andaj luteni të më konfirmoni pjesëmarrjen” thuhet në ftesën e dërguar për grupin parlamentar.

Presion i papare Deputetëve nga Isa Mustafa për Demarkacionin

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu