Prestigjozja franceze L’Express: Shqipëria, “perla e re e Ballkanit”

0
1088

Saranda

Prestigjozja franceze “L’Express” përfshin Shqipërinë në Top 15 destinacionet kryesore turistike për vitin 2015.

“Me plazhet e bukura si Greqia dhe me malet si Zvicra, me fshatra të mbrojtur nga Unesco, një histori mbi 2500 vjeçare me kulturë romake dhe bizantine”, shkruan ndër të tjera francezja për Shqipërinë, transmeton Portali Albeu.

Lajmi është bërë publik nga vetë kryeministri Edi Rama, në profilin e tij në Facebook.

“Një tjetër lajm i mirë për turizmin para sezonit: Shqipëria cilësohet ‘Perla e re e Ballkanit’ dhe renditet e treta në 15 destinacionet kryesore për vitin 2015 nga revista prestigjoze franceze L’Express”, shkruan kryeministri.

Albanien

Syri i kalter

Theth-51

 

shiqperia

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu