Probleme me Listat e kandidatëve të PDK-së për deputetë

0
928

Është siguruar lista jo të plotë të kandidatëve të PDK-së për deputetë të Kuvendit të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Lista pritet të plotësohet edhe me disa emra per shkak te perplasjeve brenda PDK-se.

Lista e re e PDK-se, me Emra te vjeter dhe njerz te korruptuar dhe Klanit Pronto te cilet tani po kerkoin te jene aty per shkak te imunitetit qe u jap posti i Deputetit.

Pjesë e saj siç shihet është edhe nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, që dyshohej se s’do të kandidohej për deputet.
Listës së PDK-së i prinë lideri, Kadri Veseli, i pasuar nga Enver Hoxhaj, Hajredin Kuçi, Memli Krasniqi, Xhavit Haliti, etj.
Në listë janë edhe dy emra të partnerëve të PDK-së që ka lidhur koalicion parazgjedhor, Ukë Berisha nga PSHDK-ja dhe Ardian Sejdiu nga PD-ja. Epoka e re

1.Kadri Veseli
2.Enver Hoxhaj
3.Hajredin Kuçi
4.Memli Krasniqi
5.Xhavit Haliti
6.Zenun Pajaziti
7.Kurtan Kajtazi
8.Safete Hadergjonaj
9.Elmi Reçica
10.Ganimete Musliu
11.Blerta Deliu
12.Abdyl Salihu
13.Flora Brovina
14.Rrustem Musa
15.Selvije Halimi
16.Hajdar Beqa,
17.Nait Hasani,
18.Andin Hoti,
19.Mergim Lushtaku,
20.Naim Bazaj,
21.Bislim Zogaj,
22.Bekim Haxhiu,
23.Muharrem Xhemajli,
24.Rafet Rama,
25.Beatrisa Pista.
26.Nijazi Kryeziu,
27.Luljeta Veseli Gutaj,
28.Nezir Çoçaj,
29.Arsim Bajrami,
30.Muhamet Latifi
31.Naim Fetahu.
32.Fadil Beka,
33.Agim Aliu,
34.Fatmir Xhelili,
35.Ukë Berisha (PSHDK)
36.Kadri Kastrati
37.Shaip Muja
38.Ardian Sejdiu (PD)
39.Xhelal Gashi
40. Drita Kadriu

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu