Prokuroria e Gjilanit jep detaje për aksidentin tragjik

0
933

Një person ka humbur jetën derisa 16 të tjerë kanë marrë lëndime si pasojë e aksidentit zinxhiror i cili ndodhi sot në Gjilan. Disa prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Gazeta” ka siguruar videon e momentit kur shoferi i kamionit nuk mund të frenojë dhe shkakton aksidentin.

“Në Gjilan, sot, rreth orës 13:20 minuta, ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacioni, i cili dyshohet se ka ndodhur për shkak të problemeve teknike të një kamioni transportues”.

“Prokurori kujdestar, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka urdhëruar policinë që drejtuesi i automjetit transportues, tani i dyshuari M.A., nga Peja, të ndalohet për 48 orë”.

“Nga ky aksident i komunikacionit, janë përfshirë mbi 10 automjete, ku përpos dëmeve të mëdha materiale, një person ka ndërruar jetë, ndërsa 16 të tjerë kanë pësuar lëndime trupore, për të cilat kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin Regjional në Gjilan, si dhe dy nga të lënduarit janë transferuar në QKUK, në Prishtinë”, njofton policia

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu