Protesta sa per sy e faqe

0
655

shoqata

Përfundon protesta tek Kuvendi

Me kërkesë të organizatorëve, tashmë kanë filluar të shpërndahen protestuesit të cilit ishin tubuar para Kuvendit të Kosovës për të kundërshtuar themelimin e Gjykatës Speciale.

Shpërndarja e protestës së organizuar nga organizatat e dala nga lufta e UÇK-së erdhi pak minuta pasiqë Kuvendi e shtyu seancën e sotme në të cilën ishte paraparë votimi i  amandamentimeve  kushtetuese për themelin e Gjykatës Speciale.

Shoqatat e dala nga Lufta jan komplet nen tutelen e Hashim Thaqit, keto Shoqata veproin simbas porosive te Hashim Thaqit, Xhavit Halitit dhe Azem Syles dhe veprimet poltike te ketyre njerzve dihen tani e 15 vite pas perfundimit te luftes.

Shoqatat e dala nga lufta duhej te ngrinin ne kemb gjith popullaten qe dy vite dhe mos te lejonin fare qe te vij deri tek votimi i kesaj Gjykate por ja sot keta treguan se keto Shoqata i dirigjon Hashim Thaqi dhe PDK-ja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu