Protestë gjithëpopullore më 9 janar

0
746

Blloku Opozitar

Liderët opozitarë të mbledhur në një takim në selinë e Nismës kanë bërë të ditur se më 9 janar do të mbajnë një protestë gjithëpopullore në Prishtinë.

Opozitarët kanë folur edhe për arrestimet e djeshme, ku sipas tyre as këto veprime të pushtetit nuk do t’i ndalojnë në kundërshtimin e marrëveshjeve me Serbinë dhe Malin e Zi.

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj tha se burgosjet nuk do ta ndalojnë opozitën, të cilët kërkojnë anulimin e marrëveshjeve.

Sipas Limajt, kjo situatë është rrënim i shtetit.

Ndërsa lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj përsëriti se opozita e bashkuar do të vazhdojë që të kundërshtojë marrëveshjet e dëmshme. “Insistimi jonë do të jetë i qëndrueshëm”, tha Haradinaj.

Ai bëri të ditur se të mërkurën do të ketë manifestim në Pejë, të enjten në Malishevë dhe të shtunën në Prizren.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu