Pse nuk Protestonte Gucati para Qeveris se Kosoves kur votohej Gjykata Speciale

0
691

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, tha për Ekonomia Online se për ta Gjykata Speciale vazhdon të mbetet e papranueshme dhe e padrejtë.

Ai nuk ka përjashtuar mundësinë e protestave për të treguar se lufta e UCK-së ka qenë e pastër dhe nuk ka të bëjë asgjë me atë se për çfarë po akuzohen pjesëtarët e saj.

Hysni Gucati nuk Protestonte para Parlamentit te Kosovës kur Hashim Thaqi dhe Kadri Veseli kerrcenonin Deputetet qe nuk e votonin kete Gjykate Raciste dhe Serboruse por sot kur tanime eshte e pamundur te ndryshoi kjo Gjykate qendrimin per Luften e “Ushtris Çlirimtare të Kosovës”.

Gucati dhe Korporata e tij, e dine mire shume se tanime eshte i pafuqishem ne kete dreitim por don ta shpetoi ftyren e Hashim Thaqit per kete turp qe ja beri Luftes se UÇK-se dhe Ushtarve te Lirise!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu