Punësimet e Enver Hoxhajt në diplomaci

0
537

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, duket se ka rehatuar goxha familjarë në shërbimin diplomatik të Kosovës.

Sipas asaj që ka raportuar RTV Dukagjini, Hoxhaj, i cili ka qenë edhe ministër Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, ka punësuar shumë njerëz të afërm, përfshirë depoistin e shoferin e tij.

Mirjeta Behluli – Sekretare e Enver Hoxhajt;
Enver Buqaj – Ish këshilltar i Enver Hoxhajt;
Lulzim Pllana – Ish këshilltar i Enver Hoxhajt;
Ilir Berisha – Shofer i Enver Hoxhajt;WERBUNG

Xhelal Gega – Depoist në MPJ, i graduar nga Enver Hoxhaj”, janë personat që sipas publikimit të këtij televizioni, ka punësuar Hoxhaj.

RTV Dukagjini ka publikuar një listë me emrat e disa prej personave që punojnë në shërbimin diplomatik të Kosovës.

Në to shihet se të gjithë të punësuarit diplomatë janë familjarë të PDK-së dhe LDK-së.

Ndryshe, ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka shkarkuar katër konsuj në mesin e tyre edhe Flakron Shalën, djalin e deputetit Shala.

Të mërkurën, Presidenca ka njoftuar se u.d. e presidentes, Vjosa Osmani i ka shfuqizuar katër dekretet për emërimin e konsujve të përgjithshëm të Kosovës në Pragë, Lubjanë, Shkup dhe Tiranë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu