Pyetjet pa pergjigje pas vdekjes se Olldashit. A ishte nje aksident?

0
760

Disa pyetje rreth “aksidentit” Olldashi!!

Perse u varros me shpejtesi dhe nuk i bene autopsine kufomes se tij?
Perse nuk u ekzaminua imtesisht megjithese ishte i shperfytyruar aq sa nuk njihej?
Perse familja e tij nuk kerkoi hetime me te imta nga policia dhe pse kjo e fundit nuk hetoi me shume sesa “ishte AUDI… jo paska qene Benz”?
Perse gjithe ky nxitim sidomos nga familja e tij sikur duan te mbulojne nje krim qe ka bere Sokoli apo nje mister te tij?
Perse nuk u egzaminua nese Olldashi ishte i droguar, i dehur, e kish zene gjumi ne timon?
Cdo shtet ka rregulla te percaktuara per perfaqsuesit e saj dhe Olldashi ishte nje perfaqsues i shtetit dhe i popullit.
Perse gjithe ky mister dhe “jo profesionalizem” ne kete “aksident” tragjik?!
Ajo sekretarja e tij, a doli te prononcohet per te shuar fjalet se ka qene ne ate makine?
Mbase ruan kodin e privacise vajza… ose larg qofte eshte e vertete per sa u thane per te ne mbremjen e shkuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu