Qetësi e momentit në Kumanovë

0
618

Kumanova

Pas orës 8.30 janë ndërprerë të shtënat në Lagjen e Trimave në Kumanovë dhe se situata është e qetë.

Mirëpo qytetarët e Kumanovës janë të shqetësuar dhe në pritje të ndryshimit të situatës dhe normalizimit të saj. Banorët apelojnë që të ndërhyhet sa më shpejt në këtë situatë dhe se këtë thirrje i`a bëjnë faktorit politik shqiptarë në qeveri dhe faktorëve ndërkombëtar. Janë me qindra thirrje dhe revoltë e shprehur përmes rrjeteve sociale ku kërkohet ndihmë për Kumanovën dhe evitimin e djegies së lagjes shqiptare , ku po vazhdon situata e krizës dhe përleshjeve sporadike. Nga ana tjetër, vazhdon prania e shtuar policore. (INA)

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=H8z3U_WC1vk” width=”560″ height=”315″]

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu