Qeveri me 50 zëvendësministra

0
732

Hasha me putinin

Qeveria e re e Kosovës, e cila drejtohet nga kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përveç 21 ministrave do të ketë edhe rreth 50 zëvendësministra, gjë që e bënë ekzekutivin e vendit më të madhin në Evropë.

Në marrëveshjen për bashkëqeverisje ndërmjet PDK-së dhe LDK-së është përcaktuar që ato të kenë nga një zëvendësministër në secilën ministri, e kur kësaj i shtohen edhe kërkesat e minoriteteve që edhe ata të kenë disa poste zëvendësministrash, numri i zëvendësministrave në ekzekutiv arrin në 50, gjë e cila do të paraqesë barrë të rëndë për buxhetin e varfër të shtetit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu