Qeveria: Demarkacioni punë e kryer, nuk i rrezikojmë vizat

0
820
The head of the Democratic Party of Kosovo, Hashim Thaci (L), and the head of the Democratic League of Kosovo (LDK), Isa Mustafa, sign a coalition agreement in Pristina on December 8, 2014. The two major Kosovo political parties on December 8 reached a deal on forming a government and ending a six-month political stalemate that has blocked the former Serbian province since June snap elections. AFP PHOTO / ARMEND NIMANI
Qeveria e Kosovës po zotohet se do të përmbush në kohë të gjitha kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian, përfshirë edhe ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, në mënyre qe të mos rrezikohet procesi i liberalizimit të vizave.

Faton Abdullahu, këshilltar politik i kryeministrit Isa Mustafa, thotë se çështja e liberalizimit të vizave e detyron Qeverinë e Kosovës qe të marrë hapa konkret dhe të shpejtë për të plotësuar këtë kriter, para se qytetarëve t’u mundësohet lëvizja e lirë në zonën Shengen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu