Qindra protestues në Gjilan (FOTO)

0
1035

Visar Ymeri

Numri i protestuesve në Gjilan tanimë është rritur në mijra. Së shpejti fillon manifesti i opozitës në Gjilan, ku do të kundërshtohet marrëveshja për Asociacionin e Komunave Serbe dhe demarkacionin me Malin e Zi, marrëveshje këto të nënshkruara nga Qeveria e Kosovës.

Kurse, në protestë po marrin pjesë edhe tre liderët e opozitës, Visar Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj.

Protestuesit po mbajnë në duar pankarta me mbishkrimin ”Poshtë Zajednica”, “Nuk i falim tokat tona”, “Hasha e nisi, Isa e bitisi”, e të tjera.

Visar Ymeri 1

Protestat ne Gjilane

Ramush haradinaj

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu