Qindra qytetarë marshojnë me qirinj rrugëve të Rahovecit – kërkojnë zbardhjen e vrasjes së Elvis Pistës

0
613
Elvis Pista me Gruan Besarten
Elvis Pista me Gruan Besarten

Qindra qytetarë të Rahovecit kanë marshuar rrugëve kryesore të këtij qyteti me qirinj në duar dhe foto të Elvis Pistës, zyrtarit të lartë të PTK’së që u vra gjashtë muaj më parë në një prit mirë të organizuar.

Ata kërkuan drejtësi, kërkuan të ndriçohet kjo vrasje.

Elvis Pista ishte edhe kandidat për deputet i PDK’së. Prokuroria ende nuk ka asnjë të dyshuar për këtë vrasje.

Rahovec 1

Rahoveci 2

Rahoveci 3

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu