Reagon Selimi: Çfarë problemi ka Halil Matoshi me shqiptarët?

0
734

Rexhep Selimi

Kritika Selimi ka edhe për gazetaren Rudina Xhunga, duke thënë se Halil Matoshi nuk është i denjë të ftohet për të folur në emër të kosovarëve, meqë sipas tij ai nuk ka të bëjë asgjë me opinionin e gjerë të Kosovës.

Lexojeni të plotë reagimin e Selimit 

Duke e percjellur Shqip-in ne Top Channel, dy veta s’po I kuptoj; s’po e kuptoj “kombetarin kosovar” Halil Matoshin se pse i ka kaq problem Shqiperinë dhe shqiptarët dhe poashtu s’po e kuptoj Rudinën dhe mediat e Shqiperisë se pse e ftojne një njeri qe ska te bejë asgjë me shqiptarët e Kosovës dhe opninonin e gjëre këtu. Mediat e Shqiperisë duhet ta dijne se Halili nuk i perfaqeson shqiptaret e Kosovës e as opninonin e tyre.

Uroj që bashkëkombasit tanë te mos mendojnë që ne shqiptarët e Kosovës jemi dhe mendojne si mendon ai që padrejtësisht po duket që prezanton Kosovën te Shqip-i.
p. s.

Këtë postim e bëra për ata qe po e shohin Shqip-in te Rudina Gjunga e jo për faktin se vlerësoj apo jo te H.M.-në./Indeksonline/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu