Rebeli sirian i ha zemrën ushtarit (video)

0
893

Një video e publikuar në internet tregon një rebel sirian që masakron në mënyrë barbare një ushtarë. Rebeli që mendohet se quhet, Abu Sakkar, i shkul zemrën ushtarit dhe më pas e han atë.

Video e publikuar të shtunën ka shkaktuar veprime të dhunshme nga mbështetësit e presidentit Bashar al-Assad dhe figurave të opozitës.

Peter Bouckaert nga Human Rights Watch shprehet se ka parë video origjinale dhe konfirmon se bëhet fjalë për Abu Sakkar. “Gjymtimi i trupave të kundërshtarëve është krim luftë”, shprehet ai.

Jan për ke po shkojn djme Shqiptar te vdesin, qfar ideali dhe qfar feje kan keta qe han mishin e njeriut, vetem Serben në Bosnje e kan bere kete dhe ruset në çeçeni.

http://www.youtube.com/watch?v=SWyigxeHg2k

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu