Risitë dhe humori i fushatës së zgjedhjeve në Shqipëri (FOTO)

0
1439

1

Dihej që interneti do ishte shumë i rëndësishëm në këto zgjedhje.

Po të shohësh faqet sociale, janë të mbushura me njoftime dhe sponsorizime nga kandidatët.

Megjithatë këto zgjedhje kanë njohur një risi: memet.

Mediumi i ri ka një ndikim shumë të madh.

Në fakt memet tashmë shihen si një fenomen viral, megjithatë termi është përdorur para katër dekadash dhe vjen nga shkurtimi i mimeme, nga greqishtja e lashtë: të imitosh.

2

3

 

4

5

6

 

7

8

9

10

11

13

14

15

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu