Riza Junuzi , tradhtari që tradhtoi Luftëtaret e Kumanoves ?!

0
680

Riza Jonuzi

Arlind Gashi nga Rogova e Hasit (Kosovë) në profilin e tij në Facebook ka postuar një tekst ku shkruan se Riza Junuzi nga Kumanova është personi që ka tradhtuar.

Në vazhdim ju prezantojmë shkrimin e plotë të Arlind Gashit:

Ku je o Riza Junuzi , o TRADHTARË !

Riza , te gjithë e dimë qe Avni Rrustemi ka vdekur ama Arlindi ësht gjallë !

Zemra po donë mem plasë , s’po mundem me duru me shumë .

Riza Junuzi , ku je oj Shqipe qe u zhduke , ku dreqin shkove o trim ?

Riza Junuzi , buken e kemi hënger bashkë .

Riza Junuzi , edhe në zjarr do hyja për ty , ashtu siq tu pata betuar .

Riza Junuzi , dil përballë e tregona se si u tradhtuan kta luana ne Kumanovë.

Riza Junuzi , spaku unë dhe shokët tanë e meritojmë një arsyetim nga ti se si erdhi kjo tradheti , e meritojmë një shpjegimë , ende spo dojmë me besu qe ti tradhtove Luanat e Shqiptaris , spo dojmë të besojmë qe ti tradhtove djemt e Idealit .

Riza , si u ndjeve kur shikove Sokolin me shoket kur ranë në duart e sllavo’maqedonve ?

Riza ,si u ndjeve kur ndegjove se shoket tu të Idealit u vranë në tradhtinë tënde ?

Riza , a je i kënaqur… kush e ka radhen tash…..eja edhe te unë ….. ?

Riza , ato milionat tua qe i ke perfitu nga gjaku i shokve tu , te lutem mos guxo ti ushqejshë familjen tënde se ësht mëkatë e familja jote ska fajë që një antarë të tyre kanë kriminelë i shitur në dëm të tokës Autoktone Shqiptare .

Riza Junuzi , je i detyruar qe t’na tregojshë të vërtetën e tradhtisë .

Mos ikë , kotë e ke , mund të ikësh disa ditë , disa muaj , një vitë , disa vite aman nje ditë nuk do mundesh të ikësh e ke të kotë .

Riza Junuzi ti bëre gabimin më të madhë , sepse kur ke menduar në tradhti , u deshtë që t’na vrasësh të gjithve për të dalur ti i pastër , besa ndoshta kishe dalur edhe Hero me trillimet e tua si një përsonë engjull që tregonë para shoqerisë .

Po më vjenë turpë nga vetvetja se si të besova aq shumë , përkundër të shum miqve që me orentonin që të largohem nga ti , kur unë Arlindi rrehja tavolinen duke të mbrojtur ty ata qeshnin me mua duke me thën po na dhimbësh ama sot e kuptova se me të vërtetë se pasna ditur më kënd po rri e me kënd po bashkëpunojë .

Shum të besova , tepër , ama kurr sdo ta fali tradhtinë qe ju bëre shokve tanë .

Kurrën e kurrës .

Riza Junuzi ti i tradhtove shokët e Idealit ama ata prap se prapë janë të ndëruar nga gjaku , pushka , trimeria e kushtrimit të tyre ama ti do mbetësh një Esat Pasha i shekullit 21 .

Riza Junuzi mos harro se kta djemë të qendreses do ti nderojë apo respektojë pupulli mbi 10 milion Autokton Shqiptarë , ama ti do mbetësh një Esat Pasha i shekullit 21 .

Riza për tradhtinë kunder vellezrve tu te IDEALIT duhesh të përgjigjesh .

TË BETOHEM , TË BETOHEM , TË BETOHEM

Riza Junuzi te betohem se që nga 22 Maji 2015 ora 05:14 jam më i fuqishëm se tradhtarët , horrat , kodoshët dhe dilinxhitë .

Riza Junuzi te betohem se këtë forcë ma ka dhënë Zoti dhe drejtësia !

Riza te gjithve mundesh me ju shprela koken me trillime ama Arlind Gashit harro.

Sinqerishtë :

Arlind Gashi , Rogovë(sic) /zhurnal.mk/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu