Rrëfehet ‘Lokja’ e Tropojës: Ja si i vrava 14 serbë

0
1474

Këtë javë emisioni “n’Kosovë Show” vjen me një puntatë speciale pasi do të flitet për betejën e famshme të Kosharës,  e ndodhur 20 vjet më parë.

E ftuar në emision ishte Feride Hajdinaj nga Tropoja, e cila ka rrëfyer për shumë gjëra gjatë luftës së Kosharës dhe beteja e aksione tjera.PROMOTED CONTENT

Lokja Feride tregon se si e kishte udhëhequr një aksion kundër një karvani ushtarak, i përbërë nga 20 veta dhe ku 14 prej tyre kishin mbetur të vrarë.

Po ashtu lokja Feride ka folur edhe për raportet me Agim Ramadanin, Nasim Haradinajn, Anton Qunin, e shumë luftëtarë tjerë të famshëm të UÇK-së.

Lokja Feride poashtu foli dhe Xheneralin Kodusu Lame dhe Komandantin e Pergjithshem te UÇK-se, Azem Syla, alias “Daja i Vogel”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu