Rrëfimi i luftëtarit të plagosur në Kumanovë: Na tradhëtuan (Video)

0
707

kumanova

Njëri nga të plagosurit në Lagjen e Trimave në Kumanovë në një intervistë për emisionin ‘Jeta në Kosovë’, ka rrëfyer për luftimet për vrasjen e bashkëluftëtarëve dhe vrasjen e policëve maqedonas.
Për emisionin ‘Jeta në Kosovë’ ai tregon se nuk kanë pasur për qëllim të kryejnë luftë në vendbanim, sepse qëllimi i tyre ishte ta godisnin qeverinë maqedone e cila nuk po respekton marrëveshjen e Kumanovës dhe se qëllimi i tyre është krijimi i Shqipërisë Etnike.

Thotë se kanë qënë të tradhtuar, sepse ata kishin për qëllim të nisnin konfliktin më 9 maj dhe se për këtë tradhti do të kërkojnë llogari.

Ai ka rrëfyer se si kanë depërtuar në rrethin e policisë maqedone për tu dalë në ndihmë bashkëluftëtarëve.

Për më tepër ndiqeni videon e intervistës me luftëtarin e konfliktit në Lagjen e Trimave në Kumanovë:

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?t=1410&v=tPsyPqQHoUg” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu