Rrëfimi i një kamarieri: Trajtohemi si skllav (Video)

0
819

Kamarieri

Sot është Dita Ndërkombëtare e Punëtoreve, 1 Maji . Kjo ditë në shumë vende të botës pritet me protesta e demonstrata duke kërkuar më shumë të drejta.

Edhe pse në Kosovë gjendja e të drejtave të punëtoreve ende është larg nga ajo që dëshirojmë. Këtë gjendje më së miri e tregon ky rrëfim i një punëtori për emisionin “Ekonomia me Erëzën” që punon si kamarier në një kafiteri, transmeton Telegrafi.

Dëgjojeni atë duke treguar që sa kohë punon pa kontratë punë, si trajtohen punëtorët nga punëmarrësi dhe si e kanë të rregulluar ditët e pushimit. /Telegrafi/

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=RXHphwdv3EI” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu