Rrëmbyesit e gjermanes në Tiranë janë nga Kosova (Video)

0
781

Makina e Policise

Mediat shqiptare raportojnë se pengmarrësit e gjermanes Katerina Erektel, janë nga Kosova.
Bëhet fjalë për Hamdi dhe Shkëlqim Berishën, të cilët kanë mbajtur peng gjermanen vetëm rreth 400 metra nga vendi ku ishte braktisur automjeti me të cilin dyshohet se ishte rrëmbyer ajo.

Policia ishte vënë në kërkim të autorëve me qen dhe ka mundur të gjejë vajzën dhe rrëmbyesin.

Sipas policisë, vajza po tërhiqej nga shtetasit Hamdi Berisha dhe Shkëlqim Berisha. Në pranga ka rënë Hamdiu, ndërsa bashkëpunëtori i tij ka arritur të shpëtojë.

Policia njofton se Berisha e ka futur ish-të dashurën e tij me forcë në makinën e saj dhe më pas janë larguar për ta braktisur mjetin në afërsi të Urës së Limuthit.

Sipas policisë, pengmarrësi Berisha pretendon se vajza i kishte vjedhur atij bizhuteri dhe një sasi parash. Policia po verifikon nëpërmjet policisë gjermane dhe asaj kosovare të dhëna të mundshme mbi ta, përcjell shekulli.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Unazës së Re.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=3jxPrqlNrpU” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu