Serbia nuk ndalet – arreston edhe Hilmi Kelmendin për krime lufte

0
887

arrestime

Shteti serb nuk po ndalet së arrestuari qytetarët kosovarë, pasi pas arrestimit të Nehat Thaçit, Serbia e ka arrestuar edhe Hilmi Kelmendin për “krime të luftës”.

Siç bëjnë të ditur burime të Gazetës Monitor, Hilmi Kelmendi nga Gjakova, sot do të dalë para Gjykatës në Serbi.

Ky është arrestimi i dytë i qytetarëve kosovarë në një kohë të shkurtër nga shteti serb, pasi Nehat Thaçi, drejtor i Policisë së Kosovës u arrestua një muaj më herët dhe u akuzua për terrorizëm.
Made in Serbia

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu