Shaip Muja jep dorëheqje nga Grupi Parlamentar PDK’së – bëhet deputet i pavarur

0
702

shaip-muja

Siq raporton Gazeta „Express“ Shaip Muja jep dorëheqje nga Grupi Parlamentar PDK’së – bëhet deputet i pavarur.

“Unë deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës jap dorëheqje nga grup parlamentar i PDK-së dhe kaloi si deputet i pavarur në kuvend. Arsyeja e daljes nga grupi parlamentar është se nuk pajtohem as me politikat zhvillimore e as kadrovike”, shkruan Muja në letrën e dorëheqjes.

Muja është bërë deputet pas kalimit të disa deputetëve në poste ministrore, pasi që ai nuk kishte marrë votat e mjaftueshme që të zgjidhje që në fillim deputet.

Deklarata e Shaip Mujes

 

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=cArrNvJ_hTc” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu