Shikojeni betejën frontale mes UÇK-së dhe paramilitarëve serbë (Video)

0
1267

UCK

Në dy video të ndara të agjencisë së lajmeve Associated Press mund të shihni luftën frontale të UÇK-së me paramilitarët serbë. Por videot e bëra jo domosdoshmërish kanë lidhje mes vete.

Video e parë, në 3 minuta e 12 sekonda, tregon anën e paramilitarëve serbë, bashkë me frikën dhe sharjet që ata bëjnë deri sa luftojnë.

Në të dytën, shihen pozicionet e ushtarëve të UÇK-së, me cigare në gojë, derisa disa prej tyre mbesin të plagosur.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=0NCzSMGSnWk”560″ height=”315″]

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ZJKoWpGy0us”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu