Shkon ne pesë numri i të vrarëve në Maryland

0
913

Policia ka konfirmuar se ka shkuar në pesë numri i të vrarëve nga të shtënat me armë zjarri në selinë e gazetës Capital Gazette në Annapolis të Marylandit, raporton Reuters.

Kurse për këtë rast ka reaguar edhe presidenti amerikan, Donald Trump, transmeton Koha.net.

“Para nisjes në Wisconsin u informova për të shtënat në Capital Gazette në Annapolis, Maryland. Mendimet dhe lutjet e mia janë me viktimat dhe familjet e tyre. Falënderoj të gjithë personave që i janë përgjigjur kësaj dhe janë në vendin e ngjarjes”, ka shkruar Trump në Twitter.

John McNamara, i cili ka punuar për gazetën është konfirmuar në mesin e personave mbi të cilët është qëlluar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu