Shpend Ahmeti i pyet Thaçin e Mustafën: pse po shkoni në Bruksel ?

0
1058

Kryetari i Prishtinës nga radhët e VV!, Shpend Ahmeti është kyçur në debatin nëse Thaçi dhe Mustafa duhet të shkojnë në Bruksel në tryezën e bisedimeve me Beogradin.

Ahmeti pyetet pse Thaçi e Mustafa duhet të shkojnë menjëherë si të thirr Vuçiqi.

I pari i Prishtinës në një postim të shkurtër në FB shkruan:

Serbia ndërton murin, dërgon trenin dhe ngrit fletëarreste për UÇK (Ramush Haradinaj) dhe mandej thotë hajde po negociojmë për këto tema në Bruksel. Me këto tema dhe posaqërisht me Ramushin në burg nuk e di pse Thaqi e Mustafa duhet të shkojnë menjëherë si të thirr Vuqiqi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu