Shpend Ahmeti ndan 50.000 Euro për skamnorët e Kryeqytetit

0
575

Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti përmes rrjetit social Facebok ka njoftuar se komuna që ai udhëheq po i ndan 50.000  euro për skamnorët e kryeqyteti.

Në vijim njoftimi i Shpend Ahmetit

“Rreth 50 mijë euro të kursyera gjatë vitit në subvencione po i ndajmë për rastet më të rënda sociale në komunën tonë. Jemi të vetëdijshëm që kjo nuk përmbush as për së afërmi kërkesat dhe nevojat e qytetarëve.  Por shpresojmë sado pak të ndihmohen familjet në gjendje të rëndë në këto festa të fundvitit.  Shumat janë modeste që të ndihmohen sa më shumë familje”, ka shkruar ai Ahmeti.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu