Shpikës të picave janë shqiptarët ?! (Video)

0
756

Arsim Mehmeti

Për të parën herë picat janë bërë në Shqipëri dhe shpikës të picave janë shqiptarët, thotë pronari i një restoranti në kryeqytet, njëherësh edhe kuzhinier për më shumë se dy dekada, Arsim Mehmeti.

Picat së pari herë janë bërë në tokat shqiptare. Shpikës të picave janë shqiptarët. Kjo është e vërtetë dhe është një ndër specialitetet tona”, thotë Mehmeti.

Këtë ai e bazon në faktin e të qënit si populli më i vjetër në Ballkan.

“Nëse jemi më të vjetrit ne është dashur të hamë diçka. Jemi të parët që kemi bërë diçka. Mirëpo, pse s`kemi ditë me e ruajt ushqimin tonë autoktonë, kurrkush nuk na ka faj”, deklaron Arsim Mehmeti nga Prishtina.

Se në qfar bazohet Arsim Mehmeti, vetem ky e di por asnje fakt fakt sna ka ofruar për vetem faktit se Shqiptaret duhej te hanin diqka dhe skishin qa te hanin tjeter vetem Pizza ??

Pas zbulimit se Georg Vashingtoni esht Shqiptar dhe familia Bush poashtu me preardhje Shqiptare dhe poashtu Halowin esht feste Shqiptare, tani dhe Pizza esht prodhim Shqiptar.

Duket se nje dite dhe bota do jete Shqiptare.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=NrohSgzmfHU” width=”560″ height=”315″]

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu