Shqipëria ‘fluturon’ drejt Francës (VIDEO)

0
639

shqiperia

Shqipëria shënoi fitore të madhe 2:1 kundër Armenisë.

Kombëtarja shqiptare arriti të triumfojë në sfidën kundër Armenisë edhe pse ishte për mëse 70 minuta në disavantazh.

Kuqezinjtë triumfuan 2:1 në këtë sfidë jetike për kualifikim tutje në Francë 2016.

Mërgim Mavraj dhe Shkëlzen Gashi shënuan golat e këtij triumfi për Shqipërinë, me Mavrajn që realizoi edhe për mysafirët.

Shqipëria tani ka shtatë pikë në pozitën e dytë në renditje, aq sa ka edhe Danimarka në pozitën e parë.

Raportin komplet të ndeshjes e gjeni më poshtë.

——————————————————————————-

Përfundon takimi në Elbasan Arena. Fitore e madhe e Shqipërisë!

—————————————————————————

90’ Shqipëria me fat! Futbollistët nga Armenia godasin shtyllën në minutën e fundit të kohës së rregullt.

———————————————————————

81’ Shqipëria në epërsi! Shkëlzen Gashi, top-golgeteri nga Zvicra realizoi për 1:1 me kokë.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=AopNlZyyZeY” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu