Shqipëria mposht Serbinë (VIDEO)

0
761

Vjena

Shqiptarët “kallin” Vjenën me fitoren e Shqipërisë ndaj Serbisë!

Ndeshja e shumëpërfolur e dy ekipeve të një lige inferiore në Austri, Shqipërisë e Serbisë, më në fund është kryer.

Takimin “historik” e ka fituar Shqipëria, apo ndryshe “SV Albania”, me rezultat 2:1, shkruajn Mediat.

Kjo ndeshje e shumëpërfolur ka tubuar shumë tifozë shqiptarë. Flitej me të madh për këtë takim dhe këto dy ekipe që prej eksesit në Beograd në ndeshjen eliminatore për “Euro 2016″ ndërmjet Serbisë e Shqipërisë.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=GV1T4tYszF0″ width=”560″ height=”315”]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu