Shqiptaret e filluan vitin mbrapsht!!

0
1401

Stupcat

Po merren me një satire ne nje nga TV. Po e shohë qe po e “duanë” aq shumë famëmadhen UÇK-së! Po pse nuk protestuat kur u themelua gjykata speciale, pse nuk protestuat kur ish bashkëpunëtorë të Serbisë kane diploma të veteraneve aty njelloset lufta.

Pse nuk i burgoset vete “komandantet” uzurpator te pronave private ashtu isha binde qe e keni dashtë edhe e duani vendin tuje e jo ne këtë forme. Protestoni kunder atyre dukurive qe mos te kete askush shansin merret me famëmadhen UÇK-në. Protestoni kunder patrioteve qe krejt jeten e tyre kane vjedhë ne emër te kësaj lufte,kështu e mbroni luften e shenjtë !!! Nëse ju e kishit dashtë vendin tuje dhe luften UÇK-së sot do te ishte ndryshe Kosova. As stupcat e as te tjerët me te zi se ta nuk kishin pas shansin te merren me vlerat e popullit. Edhe nje here luften nuk e përdhose askush me shume se sa disa matrapaz qe thirren ne emër te saj e ne fakt janë ashtu siç mund te jene paraqiture ne emision humoristik

Shkruan: Shkelzen Gashi

Stupcat 1

Stupcat 2

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu