Shqiptarët e ISIS’it ende aktivë, njoftojnë në internet për sulmet e tyre (Foto)

0
1991

Shpresat e drejtuesve të Shtetit Islamik në Siri dhe Irak (ISIS) për ta përfunduar projektin e Kalifatit po shuhen, por disa mbetje të tyre në gjuhën shqipe ende janë shumë aktiv.

Mund të jenë të fundit e ISIS-it, por shqiptarët që po luftojnë në Siri kanë zgjedhur që të postojnë njoftime në kanalin e tyre në Telegram – platformë e komunikimit online.

Luftëtarët shqiptarë të ISIS-it kanë njoftuar përmes Telegramit për luftimet në Siri dhe Irak, ndaj forcave luftarake kurde apo forcave shtetërore siriane.

“Shënjestrimi i dy pozicioneve të PKK-së me dy predha ndjekëse dje në fshatin el Baguz, në zonën e Susa-së”, thuhet në një njoftim të luftëtarëve shqiptarë të ISIS-it.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu