Shqiptarët Kurban që Zoran Zaevi të vjen në pushtet

0
1013

Flamuri

URGJENT-Që të merren masa dhe ti bëhet me dije protestuesve te Zoran Zaevit dhe LSDM-së se ku e moren ate te drejt që të përdorin Flamurin ton Kombtar,kush ua dha ate te drejt.

I bëj me dije Zaevit se pikrisht për kte Flamur dhe pikrisht nga kjo parti,pra nga LSDM-ja Populli ynë u përgjak dhe u vra në vitin 1997.Pra ju që na keni vrarë dhe përgjakur nuk keni kurrfar te drejte ta përdorni kte Flamur.Po ashtu ju bëj thirrje të gjith Shqiptarve që mos te bëhen pjes e ktyre protestave sepse nuk kemi pse te ju bashkangjitemi sepse ne kemi tjetër vizion për të ardhmën tonë e cila nuk përputhet me ate të Maqedonëve..Fundja kur ne Shqiptarët protestonim për te drejtat tona që po na shkileshin,e pikrisht per rastin Monstra,nuk pati guximin as një Maqedonas të na përkrah, e pikrisht ky far Zaevi nuk ndihej i gjall.Mirpo tash kur ky ka nevoj për të ardhur ne pushtet dhe i nevoiten Shqiptarët për Kurban,ai përdor dosjet e quajtura “Bomba” e konkretisht rastin Monstra dhe Sopoti për ti revoltuar Shqiptarët.Duke e ditur se ne Shqiptarët jemi të prekshëm dhe sidomos kto ngjarje na prekin shum,ata duan që me publikimin e dosjeve Shqiptarët dot dalin masivisht ne protesta.Pra me daljen masive të Shqiptarve në protesta,protestuesve Maqedon dot ju lehtësohet shum më shum barra e përballjes me policin e dhunshme të Gruevskit.Nuk ka shum koh që në qeveri sollën ligjin që policija të mund të përdor plumba gome etj,kjo nuk ishte rastësi,por nji parapërgaditje për skenare të tilla.E pikërisht për kte Zoran Zaevi duke i llogaritur të gjitha këto sakrifica,ai mendon dhe dot mundohet që ti përdor Shqiptarët si Kurban.Ne Shqiptarët kemi dhe dim se ku,kur dhe ku e derdhim gjakun,andaj e kan të kot Zoran Zaevi dhe Nikolla Gruevski që të na futin në gracka të tilla.

Shkruar nga Vahid Krasniqi

06-05-2015 Kumanovë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu