Shqiptari e maqedonasi të përqafuar, ‘Ne nuk kemi pas luftë’ (Video)

0
629

Bashkimvllazrimi

Shtëpi të djegura, prona të rrënuara, banorë në ankth…

Të gjitha këto mund të shihen në Lagjen e Trimave në Kumanovë por ka nga ata Shqiptarë që su ben shume përshtypje dhe del e fotografohet me Sllavomaqedon për te lene pershtypje se ata jetoin ne fnqinjesi te mire.

Dhe per tmerri që u pa atje nga banorët për dy ditë rresht nuk ndikoi të ja mbush koken shqiptarit dhe ti shkoi ndermend se esht shteti i keti Sllavomaqedoni qe hiq me larg se dje ua beri atij dhe bashkfshatrve te tyre.

Portali ju sjellë videon ku shihen një shqiptar e një maqedon duke u përqafuar me njëri-tjetrin.

Maqedonasi iu drejtohet shqiptarit të Kumanovës se ne nuk kemi probleme me shqiptarët dhe se lufta nuk është bërë nga ta, “Ne jemi fqinjë”, thotë ai.

“Ne nuk kemi pas luftë. Nuk ka probleme “, janë fjalët e maqedonasit drejtuar gazetarit por askush si thot se ju shkatrruat nje lagje të tere dhe vrat familjaret tane.

Ndërkaq nga konflikti i armatosur dy ditor në ‘Lagjen e Trimave”, në Kumanovë deri më tani janë vrarë 22 persona.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=x7oTSk9NyH8″ width=”560″ height=”315″]

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu