Shtohen dyshimet, të paktën 4 luftëtarë ishin gjallë pas dorëzimit? (FOTO LAJM)

0
586

arrestimi 2

Update – Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në Kosovë ka dyshime se disa prej viktimave të Kumanovës janë vrarë pasi janë dorëzuar.

KMDLNJ bazohet në dëshminë e dëshmitarëve që kanë marrë pjesë në luftime dhe që kanë treguar se disa nga të vrarët kanë qënë gjallë në momentin e dorëzimit dhe janë shpallur të vrarë më pas.

Dyshimet i shtojnë edhe këto 4foto që sjell Portali Albeu, në të cilat mendohet se janë Beg Rizaj,Mirsad Ndrecaj, Samid Kastrioti dhe Arben Rexhaj në momentin e arrestimi nga policia maqedonase.

Të dy këta persona janë sjellë ditën e djeshme në Kosovë, të vdekur, dhe për të mësuar se çfarë ka ndodhur në të vërtetë më 9 dhe 10 maj në Kumanovë duhet të presim lirimin e të arrestuarve. /albeu.com/

Arrestimi 1

Samidi

Arbeni

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu