Shtohet rreziku, shembje masive në autostradën e Kombit!

0
1260

Autostrada e Kombit

Autostrada milionëshe e ndërtuar nga dy qeveritë shqiptare, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë po del të jetë jo cilësore.
Kjo ngase disa herë radhazi në këtë autostradë ka pasur shembje të dheut.

Shembja e fundit ndodhi mbrëmë e cila bllokoi tre korsi të kësaj autostrade.

Autoriteti Rrugor Shqiptar mbrëmjen e djeshme ka bërë të ditur se ka ndodhur një shembje masive në Km 7 në drejtimin Kukës- Tuneli.

Operatorët dhe strukturat e drejtorisë së Rajonit verior të ARRSH-së janë angazhuar dhe po punojnë për largimin e dherave nga rruga. Gjithashtu, ata kishin bërë edhe monitorimin e situatës gjatë natës.

Qarkullimi është duke vazhduar vetëm në njërën korsi të rrugës, ndërsa në korsitë e rrugës Kukës-Tunel kalimi i mjeteve po bëhet me alternime, bën të ditur njoftimi.

ARSHSH ka kërkuar kujdes të shtuar nga qytetarët respektimin e udhëzimeve deri në përfundimin dhe sigurimin e plotë të aksit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu