Siri, 88 të vdekur, Obama dënon dhunën

0
791

Ndërsa bilanci i fundit i represionit të përgjakshëm mbi manifestuesit dje në Siri ka arritur në 88 të vdekur, Barack Obama ka dënuar “përdorimin mizor të dhunës” nga ana e regjimit të Damaskut, duke theksuar se duhet të marrë fund menjëherë.

Presidenti amerikan akuzoi homolun e tij sirian, Bashar al Assad, se “po kërkon ndihmën e Iranit për ndrydhjen e lirisë së qytetarëve sirianë”. Obama i ka kërkuar atij të “ndryshojë rrugë dhe të dëgjojë zërin e popullit të tij”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu