Skandaloze! Deputeti me 1.8 milionë euro pasuri merr ndihmë ekonomike

0
959

Çuditë në Shqipëri nuk do të mbarojnë kurrë. Ndërkohë që qeveria Edi Rama përgjysmsoi shqiptarët e varfër të cilët merrnin ndihmë ekonomike, deputeti i tij milioner e merr këtë ndihmë nga shteti.

Këtë fakt e ka zbuluar gazetari i njohur Rezear Xhaxhia i cili gjatë një debati në studio, nxorri dhe emrin e deputetit i cili rezulton me një pasuri prej 1.8 milionë euro.

Xhaxhiu: Pasuria e deputetëve, 150 milionë euro pasuri. 360 shtëpi, Adnor Shameti i PS, 27 shtëpi, Astrit Veliaj i PD, 27 shtëpi, Tom Doshi 15, por jo vetëm kaq, ka deputetë që paguhen me ndihmë ekonomike, Fate Velaj, deputet i PS, pasuria 1.8 milionë euro dhe merr ndihmë ekonomike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu