Skandaloze | Ish-truproja i Sali Berishës: Berisha thoshte për Rugovën se ka qenë maniak seksi, Azemi Hajdari i dërgonte femra në dhomë

0
1242

Izet Haxhia

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia ka vazhduar spekulimet skandaloze për zhvillime interesante dhe të rëndësishme për gjatë periudhës sa ai ka qenë afër Berishës. Kësaj here ai përmend edhe ish-presidentin Rugova, që sipas tij Sali Berisha e quante maniak seksi.

Në një postim të fundit në profilin e tij në facebook, Izet Haxhia flet edhe për Azem Hajdarin për SHIK’un, për shumë ngjarje të tjera të ndodhura përgjatë kohës sa ai ishte truprojë i atëherë presidentit shqiptar Sali Berisha, gjatë viteve 1992/97.

Lexojeni të plotë postimin e Izet Haxhias:

Mora shkas nga nje shkrim brilant i gazetarit Bedri İslami per te thene disa gjera qe perforcojne vertetsine e ketij shkrimi tek gazeta Dita.ka qene qershori i vitit 92 pas vizites se berishes ne USA u kthyem per te marre pjese ne forumin e Crans Montana ne zvicer .viziten e berishes ne usa u organizua e pergatit nga shefi i cia per balkanin juglindor dejvid philips.ky person njifet per lidhje te fuqishme me lobin serb ne amerike bashke zevendes sekretarin e departmentit te jashtem Lorenc İgellberger i cili kishte lntersa ekonomike ne serbi me firmen Zastava..zonjes berisha ju dhurua nje çek prej 10mije dollaresh nga ana Philips..kur u vendosem ne hotel ne crans montana tek suita e berishes erdhi nje person qe nuk e njifja e qe berisha nuk e prezantoi.ka qendruar per reth tre ore ne suiten e berishes .ne kete takim ka qene vetm berisha dhe gruaja e tij.te nesermen ne salen ku mbahej forumi mori fjalen edhe personi qe ne darke kishte darkuar me berishen ne suiten e tij per rreth tre ore.nga prezantimi qe ju be nga moderatori forumit Carteron mesova se ishte ministri i jashtem serb i jugosllavise se mbetur.mbiemi me sa me kujohet İvanoviç.personi qe permend Bedriu me origjine nga mali i zi e shtetsas amerikan ka qene sponsor i pd.ne fillimet e saj qe dinte mire serbishten.pamjet e tij i keni ne tibunen e mitingut te fitores se 22 marsit..por interesant eshte fakti se p.d vertet u krijua ne shtepine Gramoz Pashkos por drejtuesit e ardhshem qe do merrnin postet drejtuese ne pd dolen nga shtepia e profesor Bujar Hoxhes nje shqiptare me origjine nga kosove rezidnent i sigurimit te shtetit e sherbimit sekret serb.ky njeri kishte nje pushtet te fuqishem tek berisha..nga ky person u futen ne pd.klanet e dibres me gazideden e zhulalin qe ishin te lidhura e sherbimin sekret maqedonas.leka toto e tomorr dosti .xhahit xhaferi te persekutuar por te lidhur e sigurimin e shtetit.nga ana e vaske afezollit nje oficer i sigurimi te shtetit qe ishte kunati i bujar hoxhes doli grupi i tiritan shehut ne shtepine e bujar hoxhes berisha takohej edhe me eksponte te sigurimit .nje nga keta persona ka qene edhe shefi i kunderzbulimit me jashte te sigurimit me origjine nga dibra e e emrin Nurullah Zebi..si duket ky person dinte shume per lidhjet e berishes gjate specializimit ne france..kur mendoj dhe lidh faktet them qe edhe 97 ka qene nje skenar i pergatitur nga qarqet antishqiptare qe synonin coptimin e shqiprise.edhe vrasja ne vlore e artur rrustemit qe i dha revoltes nje kah tjeter te dhunshem eshte bere nga njerzit e shikut nga nje ndertese bosh ..i ra per hise artur rrustemit por mund t ishte vrare kushdo.perveç dergimit te karburanteve makines se luftes se milosheviçit eshte bere edhe dergimi i armeve serbeve te bosnjes e kamufluar si trafik i armeve relike ne drejtim te norvegjise por ne te vertet shkonin arme per serbet e bosnjes.ndermjetes ne te gjithe kete tafik ka qene gjenerali Boban qe ka takuar disa here berishen tek vila 4…ne arshiven e berishes ka edhe te dhena per rugoven per te cilin berisha thoshte qe eshte nje manjak sexi..dhe miqsine e ngushte te rugoves me hajdarin pas ftohjes me berishen e cilsonte si nje miqesi per motive te dobeta pasi azemi i gjente femra rugoves e ia çonte tek vila 31..

izet-haxhia facebook

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu