SMS në celularin e Berishës: Ik, boll e shkatërrove vendin!

0
785

TIRANE- Kryeministri, Sali Berisha bëri dje të ditur se ka marrë në telefonin e tij celular një mesazh nga një qytet, i cili i bënte thirrje të largohej nga pushteti duke e akuzuar se e kishte shkatërruar vendin.

“Në What’s-up tim, një qytetar më shkruan: Kot e ke, këto zgjedhje do t’i fitojë Edi Rama. Boll më se e shkatërrove këtë vend. Atëhere unë i them se pavarësishts se ti paske këto vërejtje, në qoftë se gjykon gjakftohtë nuk mund të thuash që vendi nuk ka ndryshuar dhe në këtë aspekt, i rendita, tre-katër gjëra. Më pas tonet në What’s-up ndryshuan qartësisht”, – sqaroi mes të tjerash kryeministri Berisha.

Kurse dje sali Berisha në nje çender tregtare esht pare me niperit dhe mbesat e tij duke i çeras me akullore dhe me pas ka shperndar fotot ne rrjetin social twiter dhe facebook, duket që në prag të Zgjedhjeve në Shqipri, sali berisha tenton të përmisoi imazhin e tij pas gjith ketyre që ndodhen në Shqipri, 1996 – 1997 Pramidat dhe remuja deri në shkatriim të Shtetit Shqiptar, 1998 tentim grushtshteti për të marr üushtetin me dhune, Afera Gërdeci dhe lenja në Liri e atyre që shkaktuan kete tragjedi dhe sefundi vrasja e protestuesve në Tirane me 21 Janar 2011 pas manipulimit dhe vjedhjes së votës që i beri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu